Jak zacząć cieszyć się życiem teraz?

Zapowiada się nie najlepszy dzień. Wstajesz, bo musisz. Twoje ciało krzyczy „nie” i najchętniej schowałoby się pod kołdrę i udawało, że ten świat nie istnieje… Istnieje. Co mocniej wzywają cię tak zwane obowiązki. Jak więc, mając taki stan, wstać z radością, lekkością i przeżyć dzień, o którym wieczorem powiesz: „dziękuję, to był dobry dzień”. Po prostu – zacznij cieszyć się życiem. Teraz.

1. Koniec z marudzeniem i narzekaniem. Marudzenie i narzekanie generują ciężką energię. Trudno, by taka energia dawała moc na cały dzień. Nawet takie zwyczajne poranne narzekanie na pogodę obniża nasz potencjał energetyczny i radość życia. A gdyby tak zacząć poranek od uśmiechu i słów witających nowy dzień i nową siebie w tym dniu? Przecież to dopiero początek dnia. Wszystko jest jeszcze możliwe! Po co programować się negatywnie na cały dzień i „podcinać sobie skrzydła?”

2. Jeden mały krok do radości.  To przecież nie jest dużo. Na początek poranka znajdźmy jeden powód do radości, który pozwoli wstać z radością i lekkością. Uśmiech dziecka, kwiaty na stole, super sukienka, wafelek z czekoladą na śniadanie, słońce, ulubiona muzyka… Rozejrzyjcie się dookoła – wszędzie jest pełno radości.

3. 10 minut dla ciała. Chociaż 10 minut. Stretching, skłony, przysiady, przeciąganie (jak robi to twój pies lub kot) czy nawet taniec do ulubionej piosenki. Ciało potrzebuje ruchu, uwielbia być zaopiekowane i zauważone. Sprawdź, a zobaczysz, co to daje.

4. 10 minut dla siebie, w sercu. Albo chociaż 5 minut (tak, tak, rano czas biegnie szybciej). Przytul siebie, powiedz do siebie kilka ciepłych słów, pełnych miłości, tylko do siebie. Może być po cichu, tak z serca. Ty usłyszysz te słowa, są dla ciebie.

5. Uśmiechnij się w końcu! To żaden wysiłek, uśmiech jest naszym naturalnym stanem (zobacz, jak często uśmiechają się dzieci). Wykorzystajmy to, że rodzimy się z tym stanem duszy i ciała. Uśmiech zmienia na korzyść wibracje w tobie i wokół ciebie.

6. Zrób, co masz zrobić. Tak, jakby to były najwspanialsze, najciekawsze, najlepsze działania, które dziś czekają na ciebie. Bo takie właśnie są. Wszystko dzieje się w odpowiednim momencie i najlepiej dla ciebie właśnie teraz. Doceń to, przyjmij to. Działaj, nie myśl. Niech najlepsze będzie wszystko, co robisz tego dnia, nawet jeśli jedziesz zatłoczonym autobusem, padają na ciebie wielkie krople deszczu (a parasol został w domu), czeka cię trudne spotkanie służbowe… Daj z siebie wszystko. Działasz dla siebie. Dla nikogo innego. I działasz ku twojemu zadowoleniu.

7. Dość krytyki, porównywania, oceniania. One nie mają znaczenia, do niczego nie prowadzą. Znaczenie ma przyjmowanie i akceptowanie rzeczy, jakimi są.

8. Pamiętaj o życzliwości i serdeczności. Dla siebie i innych. Wszędzie, gdzie postawisz swoje stopy. W każdej sytuacji. Okazuj wdzięczność i miłość. Tym zmieniasz siebie i świat.

9. Ciesz się życiem. W każdym momencie. To ty jesteś kreatorem każdego dnia i swojego życia. I tylko od ciebie zależy, co powiesz sobie rano, wieczorem, w południe, w styczniu, w czerwcu… Co powiesz i kim będziesz codziennie.

Codziennie jest dzień, którym możesz się cieszyć. Codziennie przeżywasz dzień dla siebie. Ciesz się nim, ciesz się sobą, ciesz się życiem. Teraz.

Pięknego dnia!

PS1. Ostatnio miałam nie najlepszy poranek… I wtedy ‘przyszły’ do mnie te słowa. Spisałam je, żeby pamiętać o radości życia. Teraz 🙂

PS2. Tekst opublikowany na portalu internetowym magazynu Zwierciadło 🙂
http://zwierciadlo.pl/psychologia/jak-zaczac-cieszyc-sie-zyciem-teraz-9-wskazowek


1 komentarz


Dodaj komentarz