La belleza

Siedząc dziś i wygrzewając się na słońcu w miejscu, z którego jest niczym nieograniczony widok na ocean, góry, błękitne niebo i słońce, zastanawiałam się, czy wszyscy spacerujący tu ludzie, widzą ten obrazek tak samo jak ja. I czy wszystkich, tak jak i mnie, zachwyca piękno tego miejsca? Czy może każdy dostrzega coś innego? Widzi inne kolory? Wychwytuje inne szczegóły? A może komuś w ogóle nie podoba się tutaj?

Wieczorem, gdy wracałam z joggingu nad oceanem, przypomniała mi się tabliczka, która znajduje się w pobliżu tego miejsca. I to ona właśnie dała odpowiedź na moje pytania…

La belleza de este lugar reside, en si misma y en usted que la admira.
Piękno tego miejsca tkwi w nim samym i w tobie, który je podziwiasz.

Rzeczywiście tak jest, że obraz, który widzimy jest naszą interpretacją. To obraz spostrzegany poprzez nasze punkty widzenia, myśli, emocje, projekcje, scenariusze, także iluzje… To my nadajemy obrazowi nastrój, kolory, szczegóły. To my decydujemy, na co zwrócimy uwagę. I to jest nasz wybór, czy ten obraz będzie piękny czy też nie.

To jak postrzegamy świat dookoła, zależy od tego, co jest w nas – w środku. Zależy od tego, co jest naszą prawdą serca i naszym pięknem wewnętrznym. To z naszego wnętrza pochodzi wszystko. Wszystko ma tam początek i koniec.

Niech więc to, co płynie z naszego wnętrza będzie la belleza – najpiękniejsze, jedyne, niepowtarzalne, nasze prawdziwe piękno. I takiż sam niech będzie nasz obraz (i obraz nas), który odzwierciedlany jest przez świat zewnętrzny.

IMG_8538x     IMG_8542x


Dodaj komentarz