You are beautiful

See and in the seeing allow yourself to be seen. You are beautiful without changing a thing. 

Patrz i w tym patrzeniu pozwól sobie zobaczyć siebie. Jesteś piękny bez zmieniania czegokolwiek. Jeff Foster

Te słowa przyciągnęły mnie dzisiaj. To prawda. Aż uśmiechnęłam się do siebie w środku i na zewnątrz. Każdy jest piękny taki, jaki jest. Bez zmieniania czegokolwiek. To nasze oczekiwania, projekcje i punkty widzenia sprawiają, że wydaje nam się, że jesteśmy nie dość, za mało, nie wystarczający. To osądy i krytyka siebie samych powoduje, że cały czas jesteśmy z czegoś niezadowoleni. Wydaje nam się, że jeśli staniemy się tym, tamtym… to wtedy będzie wspaniale, wtedy zacznie się piękne życie i szczęście. A piękne życie i szczęście jest tu i teraz.

Spacerowałam dziś ulicami Manhattanu (uwielbiam tu być, czuję jakby to miasto było moje, jakbym znała tu wszystko…) i w tym tyglu tętniącym życiem, różnorodnością, wypełnionym różnymi ludźmi, zapachami, hałasem, słońcem i cieniem, październikowym chłodem… dostrzegłam, że we wszystkich, dosłownie we wszystkich jest piękno i szczęście. Rzecz w tym, aby na to pozwolić i umieć to dostrzec. Aby pozwolić sobie zobaczyć to piękno i szczęście w innych. Zrobić możemy to tylko wtedy, gdy dostrzeżemy piękno i szczęście w sobie. Bo to nasze piękno i szczęście odbija się na zewnątrz, jest widoczne w innych i świeci najjaśniejszym blaskiem.

Wieczorem byłam na wykładzie Marianne Williamson – znanej na świecie autorki inspirujących książek, nauczycielki duchowej – która mówi dużo o miłości, pięknie i szczęściu. Oto garść cytatów od Marianne, właśnie o miłości, pięknie i szczęściu:

Dzieci są szczęśliwe, ponieważ nie mają w umysłach pliku zwanego „Wszystkie rzeczy, które mogą się nie udać”.
Kluczem do szczęścia jest decyzja, aby być szczęśliwym.
Nie ważne, jak smutni możemy być, wszechświat cały czas planuje nasze szczęście.
Dzieci są jednymi z najwspanialszych lekcji szczęścia, cały czas stawiają nam wyzwania, by cieszyć się danym momentem, ponieważ następny moment nie będzie taki sam.
Gdyby twoje oczy były otwarte na całe piękno świata, byłbyś przepełniony radością.

Wszystko zaczyna się w nas. Co w środku to i na zewnątrz. Jeśli chcesz widzieć piękno i szczęście wokół siebie, zobacz je najpierw w sobie…

To właściwie jest bardzo proste.

Jak mówi Marianne Williamson: Bless everybody, wish happiness where you go, people will feel it at any situation. 

Życzę Wam dużo szczęścia i takiego patrzenia, by dostrzec swoje piękno 🙂

Kilka zdjęć ze spaceru…

img_0619x     img_0615x
img_0622x     img_0620x

Dodaj komentarz