Magia?

Dzisiejsze zdarzenie przypomniało mi o tym, że jest magia w naszym życiu. I wszystko, co się wokół dzieje, jest dla nas informacją, znakiem, magią.

Jechałam dziś metrem do Borough Hall, kiedy na jednej ze stacji wsiadła kobieta (jakby nierealna, było coś nierzeczywistego w jej wyglądzie), która szybkim krokiem podeszła do wolnego obok mnie miejsca i usiadła. Wyjęła książkę (tytuł ze słowem ‘psychic’), otworzyła na rozdziale ‘Magic’, przekartkowała i zatrzymała się na rozdziale ‘Projections’, po czym zamknęła książkę, wstała i wysiadła na najbliższej stacji. Skąd wiedziała, że właśnie te słowa są mi dziś potrzebne? Magic? Of course!

Tym samym dotarło do mnie przesłanie przeczytane o poranku – cytat z Lewisa Carrolla z „Alicji w Krainie Czarów”: You know what the issue is with this world? Everyone wants a magical solution to their problem, and everyone refuses to believe in magic. Chciałam się tym cytatem podzielić z bliskimi mi osobami, jednak tak naprawdę ten cytat był dla mnie. I cała ta dzisiejsza wycieczka na Brooklyn Heights. Wszystko tak, jak miało być. Do I believe in magic? Oh, hell, yes!!! Choć w ‚hell’ nie wierzę 😉


Dodaj komentarz